Kategorie: Finanční řízení

Nemocná na volné noze

Pokud podnikáte na volné noze, pravděpodobně je vaše podnikání hodně závislé na vás osobně. Na vašem čase, vaší energii a vaší odbornosti. Co se stane, pokud byste onemocněli? Je na to vaše podnikání připravené?

Co si připravit k daňovému přiznání

Ať už máte na daňové přiznání „lidi“, nebo si ho děláte sami, příprava podkladů je na vás. Zkontrolujte si, jestli máte to nejdůležitější, co potřebujete k daňovému přiznání a k přehledům na sociálku a zdravotní pojišťovnu.

Fakturační systém nejen na faktury

Napadlo vás někdy využívat fakturační systém i k něčemu jinému, než jen k vystavování faktur? Zkuste ho využívat pro zjednodušení komunikace s vaší účetní nebo jako jednoduchý nástroj finančního řízení.

Rovnováha v podnikání

Co pro vás znamená slovo rovnováha? Je to stav vnitřního klidu, nebo žonglování s míčky? A co si představíte pod termínem podnikatelská rovnováha? Pro mě je hledání podnikatelské rovnováhy cestou, jak dosáhnout dlouhodobé udržitelnosti.

7 kroků finančního řízení

Máte ve svých rukou, kam se vaše podnikání vyvíjí a posunuje? Nebo to necháváte na náhodě? Jestli chcete pevně uchopit kormidlo svého podnikání a vědomě ho řídit, začněte prvními jednoduchými kroky. Když se je naučíte, vystačí vám klidně napořád.