Lucie Krausová

Lektorka
a finanční mentorka
pro vaše podnikání

Pomůžu vám řídit podnikatelské peníze

Jsem ekonomka, účetní, lektorka a konzultantka.

Spolupracuji s podnikatelkami na volné noze, majitelkami malých firem nebo menšími neziskovkami. Pomáhám jim převzít kontrolu nad financemi, aby jejich podnikání mohlo prosperovat a bylo dlouhodobě udržitelné.

Učím je posvítit si na výdaje, vyhodnotit příjmy a aktivity, které k nim vedou. 

Používám přitom běžné nástroje (tabulky, aplikace, bankovní účet...), které umíme ovládat všichni. Vymyslela jsem chytré triky, jak je jednoduše využít na maximum. Na složité programy nebo sofistikované vzorečky mě moc neužije. U malého podnikání totiž nejsou vůbec potřeba.

Soustředím se na podnikatelskou finanční gramotnost, jednoduché analýzy, finanční plánování a cenotvorbu.

Miluji tabulky a to, jak z nich můžeme díky pár kouzlům získat ty nejcennější informace pro naše podnikání.

Pro své klientky připravuji tabulky na míru, aby se jim dobře ovládaly a dostávaly z nich přesně takové informace, které potřebují.

Jak to dělám

„Riziko se objevuje vždy, když nevíte, co děláte.“

Warren Buffet

Moje zkušenosti v číslech

0
+
konzultací
s klientkami
podnikatelkami
0
+
účastníků
seminářů a kurzů
0
+
let praxe
v účetnictví
a ekonomice

Moje zkušenosti podrobněji

Jsem inženýrka ekonomie. Absolvovala jsem magisterské studium oborů Účetnictví a Učitelství ekonomických předmětů na Vysoké škole ekonomické v Praze. Propojení čísel a vzdělávání jsem zůstala věrná celý život.

Jako ekonomka a účetní jsem vyrostla na neziskových organizacích. Pracovala jsem v Divadle Na zábradlí, v rodinném a komunitním centru Mumraj a s řadou dalších neziskovek jsem spolupracovala externě.

V současné chvíli se účetnictví neziskovek věnuji už jen okrajově a soustředím se na podnikatelky a podnikatele. Podnikání žen se intenzivněji věnuji od roku 2013. Nejprve jako poradkyně a lektorka v projektech pro rodiče, od roku 2016 na vlastní triko.

Jako lektorka spolupracuji mimo jiné s projekty #HolkyzMarketingu, Ženy v byznysu, Inicio pro ženy nebo Digitální lektoři. 

Mám tři děti a vím, že zkombinovat rodinu a k tomu práci není někdy úplně snadné. Vyzkoušela jsem si to jako těhotná, s miminky i se školáky. Byla jsem zaměstnankyně, zaměstnavatelka, podnikatelka ve všech možných kombinacích. Proto mám pochopení pro podnikatelky, které procházejí podobnými situacemi.

Reference

S Lucií je radost komunikovat, protože při odpovídání na všemožné všetečné dotazy je velmi ochotná, milá a vstřícná. Na konzultaci mi našla řešení, které mě vůbec nenapadlo.
Kristýna Moravec Sataryováwww.kreslirka.cz
V kurzu "Staňte se finanční ředitelkou svého podnikání" oceňuji kromě odborného obsahu Tvoji ochotu, kreativitu a obrovskou profesionalitu. Snahu vše vysvětlit a zohlednění odlišností našich oborů. Díky, Luci!
Věra Novákovávera-novakova.cz

Kde jinde mě můžete slyšet nebo číst

O finančním sebeřízení i pro podnikatele, kteří na tabulky nemají úplně buňky.

Rozhovor pro Buďte vidět a slyšet

Rozhovor s Danielou Podolkovou o tom, jak si spočítat svoje podnikání.
Rozhovor s Rehanou Ježkovou, mentorkou pro módní a textilní podnikání.
Rozhovor o cenotvorbě jazykových lektorů na volné noze s Ivanou Kudrnovou z Digitálních lektorů.
Rozhovor s kariérovou poradkyní Lucií Václavkovou o tom, jak jsem se dostala od divadla přes rodinné centrum k samostatnému podnikání.
Návod pro maminky podnikatelky, jak pokračovat v práci i s miminkem.