Reference

Co o mně píšou mé klientky:

Přečtěte si zpětnou vazbu od klientek mých služeb – konzultací, seminářů nebo online kurzů.

Své podnikání jsem roky plácala v jedné excelové tabulce, kde jsem si evidovala příjmy a pravidelné výdaje typu sociální, zdravotní.
Ostatní výdaje, plány, predikce, jsem dělala intuitivně a pak prožívala stresy, jestli budu mít dost peněz na Vánoce nebo jestli si můžu vzít dovolenou. Protože jediná data, podle kterých jsem se řídila, byla aktuální částka na účtu.
Díky Lucii a jejímu skvělému systému se mi v tom směru totálně změnil život.
Nejen že mám konečně všechna data, ale mám v nich přehled. Vím, jak na tom budu za měsíc nebo i za půl roku. Kdy musím přidat a kdy můžu ubrat. A co je pro mě nejvíc, úplně mi odpadly stresy založené na domněnkách a přehledná čísla mi přinesla klid a větší sebevědomí.
Kateřina ŠvidrnochováLektorka digitálních a komunikačních dovedností
Zaplatila jsem si u Lucie konzultaci a ještě jsem na tom vydělala. 🙂
Potřebovala jsem si spočítat, jestli podepsat práci na smlouvu nebo DPP. Obvykle posílám fakturu, takže tohle pro mě byla nová situace.
Konzultace naprosto předčila má očekávání. Lucie mi perfektně spočítala, jak to vychází v různých situacích. Řešily jsme odvody, hodinovku a našly tu nejlepší možnost. Měla jsem ještě spoustu doplňujících otázek. Moc děkuji! Z konzultace jsem si odnesla mnohem více, než jsem původně doufala.
Výsledek: Kdybych podepsala smlouvu, která mi původně doporučena, vydělala bych si o několik tisíc méně.
Aneta Jirková
Už dřív jsem narazila na Lucčiny stránky a e-book o podnikání při mateřské a rodičovské. Zaujalo mě to, protože mi bylo jasné, že pro mě jako OSVČ to v dohledné době bude téma. Když jsem pak otěhotněla a řešila, jak to nejlépe udělat s mateřskou a rodičákem, bylo už předem rozhodnuto, že si musím domluvit konzultaci s Lucií a ujistit se, že se v situaci orientuji. Nejen že jsem si vše mohla ověřit, ale Lucie ještě našla řešení, které mě samotnou vůbec nenapadlo. Díky tomu získám ještě nějaké peníze navíc s minimálním omezením v podnikání. Do toho je i radost s ní komunikovat, protože při odpovídání na všemožné všetečné dotazy je velmi ochotná, milá a vstřícná. Pokud vám je cokoliv nejasného ohledně přivydělání si při dětech, mohu Lucii vřele doporučit.
Kristýna Moravec Sataryováwww.kreslirka.cz
Lucii jsem kontaktovala v počátcích svého podnikání, kdy pro mě bylo těžké zorientovat se v požadavcích různých institucí. Hned na první konzultaci mi bylo jasné, že Lucie je žena na svém místě. Svým profesionálním, ale lidským přístupem a absolutním přehledem ve svém oboru mi velice pomohla: Velice ji doporučuji všem, její odborné poradenství mi ušetřilo hodně času a stresu se sháněním relevantních informací.
Dita Salajková
Narození potomka provází kromě radosti i velká nejistota a byrokracie okolo mateřské a rodičovské moc klidu nepřidá. Když jsem čekala malou Elišku, potřebovala jsem poradit, jak skloubit hlavní pracovní poměr a práci na volné noze s mateřstvím. Díky konzultaci s Lucií jsem si jistá, že postupuju správně a neudělám zbytečnou botu, která mě bude v budoucnu stát nervy, vyřizování po úřadech a peníze. Lucie kromě odpovědí na všechny mé otázky přidala i hromadu dobrých rad, na které by mě nikdy nenapadlo se zeptat.
Michaela Raková
Od vlastního podnikání mě vždy nejvíce odrazoval celý ten kolotoč kolem daní a odvodů. Když jsem nedávno dostala možnost přivydělat si při svém běžném zaměstnání jako OSVČ, tohle byla moje noční můra číslo jedna. Měla jsem představu, kolik bych chtěla vydělávat, ale chyběly mi informace, abych si dokázala vypočítat, kolik mám vlastně fakturovat. I když jsem se sama pokoušela na internetu najít veškeré nutné informace, cítila jsem, že v tom spíše "plavu" a bála jsem se, že něco opomenu a nakonec podnikáním spíše prodělám. Když mi kamarádka náhodou doporučila Lucii, zajásala jsem. Zaujala mě možnost konzultovat po skype a taky férová hodinová sazba. Lucie mi během chvilky vysvětlila systém daní a pojmy a čísla, která jsem sama "googlila" hodiny. Rovnou mi také vypočítala, kolik bych měla fakturovat, aby mi na konci měsíce zůstala mnou určená částka a zmínila několik tipů, co si na konci roku pohlídat. Moc konzultaci doporučuji všem, kteří začínají s podnikáním a mají z daní "vítr" - jako já.
Katka Pejšková
Když jsem začala řešit, jak bude vypadat moje mateřská, našla jsem na internetu kopu informací. Byly rozházené po různých webech, spousta z nich byla matoucí, zavádějící nebo neúplná a nakonec jsem měla víc otázek, než odpovědí. Lucie mi všechno vysvětlila a usadila do kontextu. Díky konzultaci s ní vím, na čem jsem, co v jaké fázi mateřské a rodičovské čekat a dodalo mi to klid a možnost soustředit se jen na sebe a mimčo.
M. Stražovská
Podnikám v oblasti on-line marketingu a web Lucie (dříve Vysvětlovník.cz) sleduji už přes rok a je to jedna z mála stránek, kterou mám na Facebooku nastavenou jako důležitou. Je to pro mě zdroj hodnotných informací ohledně daní, účetnictví a povinností, které mám spojeny s podnikáním. E-book jsem vyhledala zejména protože mě nebaví číst dlouhé články, nebo sledovat přenášky a potřebuji mít tohle téma podané stručně a jasně ideálně s konkrétními kroky. Dozvěděla jsem se, zda vůbec a za jakých podmínek mohu podnikat během mateřství a také jak se na to mohu již nyní začít připravovat. Jedna z nejvíce užitečných věcí v e-booku jsou pro mě rámečky se shrnutím, důležitými odkazy a tipy pod každou částí. Díky nim nemusím brouzdat internetem, a hned si můžu důležité odkazy otevřít. Práci Lucie velmi oceňuji a myslím že nejsem sama, komu Lucie pomáhá neztratit se v těchto tématech, které jsou pro mě "nucené zlo". Děkuji moc 🙂
Eliška Konečnámarkeťačka, eliskakonecna.cz
V e-booku Lucie Krausové najdete přehledně a srozumitelně podané informace. Zvláště potřebná fakta, která jistě pomohou řadě rodin s dětmi. Oceňuji především to, že nemusím nic složitě vyhledávat z několika zdrojů a mám všechno pěkně zabaleno v jednom dokumentu.
Erika Hanáčková, jazyková poradkyně, Čeština pro všechnyerikahanackova.cz