Co dělat, aby mi z podnikání neutíkaly peníze → minikurz zdarma 28. 11. – 1. 12.

kurz
Staňte se finanční ředitelkou svého podnikání

Chcete vědomě řídit svoje podnikatelské peníze?

od listopadu 2022

 • Vadí vám, že ceny určujete jen odhadem a podnikáním se spíš řítíte, než že byste ho řídila?
 • Chcete umět poznat, jak na tom bude vaše podnikání za týden, za měsíc, za čtvrt roku?
 • Kolikrát jste si říkala, že by to chtělo v podnikání používat tabulky a trochu víc si ho hlídat, ale nakonec se vám nechtělo?

přidejte se do online kurzu a staňte se

Finanční ředitelkou svého podnikání

S mojí podporou se naučíte řídit svoje podnikatelské peníze
vědomě a jednoduše.

Naučíte se uklízet ve svém podnikání

a pořádek v něm udržovat. Díky tomu vždycky včas zjistíte, kde vám peníze utíkají a kde nejvíc vyděláváte.

Naučíte se jednoduché postupy

jak využít čísel a tabulek k tomu, aby se vaše podnikání mohlo rozvíjet a růst (nebo jste včas poznali, že neroste).

Naplánujete si

podnikatelskou budoucnost

a naučíte se reagovat na změny, které nás v podnikání pořád čekají.

Své podnikání můžete mít krásně uklizené.

Nebojte, zvládnete to, i když tabulky zrovna nemilujete.

Co je součástí kurzu?

 • Vzorové tabulky ke stažení, které vám pomůžou řídit vaše podnikatelské peníze. Tabulky jsou jednoduché, ale mají chytře vymyšlené vzorečky. Dostanete tak z nich víc informací, než by vás samotné napadlo hledat.
 • Stručné a praktické videonávody, díky kterým se naučíte s tabulkami pracovat, číst v nich a využívat informace, které v nich najdete. Aby vaše podnikání mohlo růst a prosperovat.
 • Každý týden prostor na vaše otázky ve skupině na facebooku nebo na živém setkání, a to i anonymně. Chápu, že někdy jsou peníze citlivá věc, o které se vám nechce moc mluvit před ostatními. Odpovědi dostanete ve facebookové skupině nebo na živém vysílání.

+ k tomu navíc

 • Interaktivní workshopy, které vám pomůžou ještě víc pochopit a ovlivnit, co se ve vašem podnikání děje (o cenotvorbě, o daňových souvislostech podnikání a o byznys plánu a podnikatelských rizicích) + workshopy s hosty.

+ další bonusy

workshop

s Madlou Čevelovou

Jaký by měl být váš podnikatelský rok 2022?
Co v něm chcete zažívat?
Čeho dělat víc a čeho naopak méně?
Jak se chcete cítit?
To všechno si společně projdeme.
V živém workshopu s řízenou imaginací a tarotovými kartami, kterým vás provede marketingová čarodějnice Madla Čevelová.

workshop

s Marcelou Jahodovou

Proč je nezbytné tvořit rezervu na důchod?
Kdy je ideální začít?
Jak svoje investice dlouhodobě plánovat?
Podle čeho vybrat pro sebe ten správný způsob investování?
Finanční poradkyně nám vysvětlí možnosti, jak investovat rezervu, kterou nám podnikání začne vyrábět.

webinář Co dělat, aby mi z podnikání zbytečně neutíkaly peníze

Za sebe přidávám záznam úspěšného webináře "Co dělat, aby mi z podnikání zbytečně neutíkaly peníze" z 23. 11. 2021. Abyste se k němu mohli vracet. 

Navíc vám budu celý rok každý měsíc připomínat, že je čas dát si rande se svými podnikatelskými penězi. Ať na to nemusíte myslet sami.

+ ještě jeden bonus pro rychlíky

Objednejte si kurz do čtvrtka 25. 11. do půlnoci a dostanete navíc individuální konzultaci v délce 30 minut, na které se kouknu přímo do vašich tabulek a pomůžu vám přesně s tím, s čím budete potřebovat.

Své podnikání jsem roky plácala v jedné excelové tabulce, kde jsem si evidovala příjmy a pravidelné výdaje typu sociální, zdravotní. Ostatní výdaje, plány, predikce jsem dělala intuitivně a pak prožívala stresy, jestli bude dost peněz na Vánoce nebo jestli si můžu vzít dovolenou. Protože jediná data, podle kterých jsem se řídila, byla aktuální částka na účtu.

Díky Lucii a jejímu skvělému systému se mi v tomto směru totálně změnil život.

Nejen že mám konečně všechna data, ale mám v nich přehled, vím, jak na tom budu za měsíc nebo i za půl roku, kdy musím přidat a kdy můžu ubrat. A co je pro mě nejvíc, úplně mi odpadly stresy založené na domněnkách a přehledná čísla mi přinesla klid a větší sebevědomí.
Kateřina Švidrnochová
S podnikáním začínám a můj obor je vážně na míle vzdálen jakémukoli účetnictví a ekonomickému směru. Lucie mi velmi pomohla a vyjasnila mi vše kolem zdravotního pojištění. Byla jsem v tom zamotaná až po uši a online formulář zdravotní pojišťovny mi hrozil nemalým doplatkem. Díky Lucce a jejímu velmi jednoduchému vysvětlení jsme přišly na to, že to není potřeba a doplácet nemusím.
Ještě jednou Luci děkuji a jsem ráda, že je možnost využít i tvé kurzy. Chystám se, že si rozšířím obzory v hlubinách, které pro mě byly do teď tabu.
Lucie Mašková

Naučte se něco nového a posuňte své podnikání na profesionálnější úroveň.

Bude to jenom o tabulkách?

Ano i ne. 

Tabulky jsou skvělým nástrojem, když jsou funkční. Můžete z nich vykoukat nejen výši vašich příjmů a výdajů, ale i obrat kvůli DPH (ne všechno do něj patří), výši vaší marže (neboli jak ziskové je vaše podnikání). Uvidíte z nich, jak na tom bude vaše podnikání příští měsíc nebo za čtvrt roku. Podle toho můžete reagovat a včas se připravit na případné propady, nebo jim úplně zabránit.

Tabulky v kurzu vycházejí z mé dlouholeté praxe a jsou vymyšlené tak, aby byly jednoduché, ale přitom plné vzorečků a vychytávek, které vám podnikání usnadní.

V kurzu vás naučím, co po tabulkách můžete chtít (a co je ve vašem případě zbytečné) a jak v nich číst. Upozorním vás na riziková místa vašeho podnikání, mimo jiné i na daňové souvislosti a případné průšvihy, o kterých možná tušíte, ale možná ještě ani ne. 

Jestli teď už nějaké vlastní tabulky máte, tak je využijeme! Nebudu vás nutit je předělávat. Vytáhneme z nich to, co budete potřebovat k dalšímu vyhodnocování a plánování. Abyste mohli využívat moje vzorové tabulky, nebo podle nich upravit své vlastní.

Navíc dostanete jako bonus živé workshopy

 

Jak může vypadat funkční tabulka?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Jak bude kurz probíhat?

 • Kurz poběží od 1. prosince 2021 do 31. ledna 2022 s velkou přestávkou na Vánoce.
 • V prosinci nás čekají necelé 2 týdny s videi a jedním webinářem, zbytek měsíce bude volnější na dotažení restů. Jestli už máte svoje tabulky a nějak si příjmy a výdaje evidujete, využijeme toho. Nechci, abyste dělali podruhé zbytečně tutéž práci.
  Když nebudete v prosinci stíhat, budete mít prostor na začátku ledna všechno dohnat.
 • V lednu naplánujeme váš podnikatelský rok 2022. Naučíte se efektivně používat tabulky, číst v nich a využívat toho, co v nich jde najít. Tabulky ode mě dostanete (jednoduché, ale plné funkčních vzorečků a vychytávek). Poslední týden budete mít prostor na dotažení všeho, co jste nestihli.
 • Čeká vás celkem 9 týdnů kurzu (5 týdnů kurzu se vzdělávacím obsahem a další 4 týdny s mojí podporou).
 • Ke všem lekcím a bonusům budete mít přístup rok od začátku kurzu (do 30. 11. 2022), tabulky a znalosti vám zůstanou napořád.
 • Tabulky budete mít připravené v prostředí google, můžete v nich pracovat přímo tam (pro toto prostředí jsou zpracované technické návody) nebo si je stáhnout do počítače a používat takový tabulkový program, se kterým umíte.
 • Videonávody najdete přehledně roztřídné ve členské sekci na webu.
 • Součástí kurzu je facebooková skupina, kam si můžete chodit pro rady nebo pro podporu ode mě i ostatních účastnic kurzu.

Kolik kurz stojí?

Cena kurzu Staňte se finanční ředitelkou svého podnikání je

3210 Kč

a je to cena, která se nebude opakovat.

Proč?

Kurz v tomto formátu poběží poprvé. Budete tak spolutvůrci a některá videa budou vznikat až na základě toho, co budete potřebovat.

Zároveň je to pro mě cena testovací. Jak to budu vyhodnocovat a jak podle výsledků plánovat svoje další aktivity, to se dozvíte právě v kurzu. 🙂

Kurz si můžete koupit i na splátky 2 x 1900 Kč, první splátku zaplatíte teď, druhou do konce prosince.

Kdo vás kurzem provede?

Jsem Lucie Krausová – finanční mentorka pro vaše podnikání.

Jako účetní a ekonomka pracuji od roku 2003, hned po studiích na VŠE (vystudovala jsem obory účetnictví a učitelství ekonomických předmětů). 

Poslední roky se stále více věnuji lektorování a konzultacím. Na konzultacích, kurzech a seminářích jsem pomohla už více než 1.000 klientkám (občas i nějaký ten muž, ale žen je rozhodně většina). Přesněji řečeno toto číslo platilo na konci října, teď už je to zase o něco víc.

Díky tomu jsem se setkala se spoustou podnikatelských příběhů. Radostných i smutnějších. Udělám vše pro to, aby váš podnikatelský příběh patřil mezi ty radostné.

Co by vás ještě mohlo zajímat?

V prosinci se mi to fakt nehodí, budete kurz opakovat?

Počítám s tím, že před Vánoci se nám někdy pracuje špatně a nemáme moc času. Proto bude v prosinci kurz hodně volný a velkou většinu práce uděláme až v lednu. Když nebudete v prosinci stíhat vůbec, na začátku ledna to doženete. Kurz má smysl právě na přelomu roku, proto ho budu v této podobě opakovat nejdřív za rok.

Je kurz pro mě, i když to s tabulkami fakt neumím?

Jestli máte odhodlání se naučit s tabulkami pracovat a využívat je, je kurz pro vás ten nejlepší způsob, jak se to naučit. Jako učitelka jsem prý velmi trpělivá. 🙂

Budu potřebovat nějaký placený počítačový program?

Tabulky budete dostávat připravené v prostředí google. K němu potřebujete jenom internet. Pokud budete chtít s tabulkami pracovat v tomto prostředí, budete potřebovat účet na google. Můžete si ale tabulky klidně stáhnout k sobě do počítače a pracovat v tom, v čem umíte.

Upraví mi Lucie v rámci kurzu tabulky na míru?

V kurzu dostanete vyzkoušené tabulky a návody, jak s nimi pracovat. Podle nich to zvládne každý.
S dotazy technického rázu i dotazy na využití tabulek v praxi poradím, jak jen budu umět.
Součástí kurzu ale není individuální úprava tabulek na míru. Pokud to budete potřebovat, můžeme se domluvit a já vám je upravím v rámci placené služby.

Záleží, jestli jsem podnikatelský začátečník nebo už nějakou dobu podnikám?

Ne, na tom nezáleží. Podstatné je, jestli chcete ve svém podnikání vědomě řídit svoje peníze. Někdo má tu potřebu hned od začátku, někdo na to přijde až po pár let podnikání. Obojí je v pohodě a lepší je začít později, než vůbec.

Je kurz i pro plátce DPH?

Kurz jsem připravila pro neplátce i plátce DPH. Základní tabulky budou co nejjednodušší, určené pro neplátce, ale využitelné i plátci. Kde to bude potřeba, dostanou plátci DPH trochu složitější variantu, která jejich situaci zohlední.

Uvidí ostatní moje čísla? Nechce se mi ukazovat, jak jsem na tom.

Ostatní účastníci uvidí jen to, co jim sami ukážete. Otázky můžete pokládat i anonymně, takže se nemusíte bát, že se něco o vašem podnikání provalí.

Chcete se zeptat, kdy bude kurz příště? Napište mi na lucie@luciekrausova.cz.