Podnikatelská poradna frčí!

V květnu jsem otevřela svou podnikatelskou poradnu pro rodiče. Už mám za sebou první termíny a mám velikou chuť se s vámi podělit o témata, která jsme řešili. Možná se vás totiž také týkají.

Jsem na rodičovské a chci začít podnikat

Jaké budou mé povinnosti, kde kam co mám nahlásit? Kolik budu platit a kam?

To je bezesporu nejčastější téma, které v poradně řešíme. Většinu odpovědí naleznete ve článku Živnosťák – kdy, kde a jak? V poradně máme prostor probrat různé speciálnosti a zvláštnosti, nebojte se přijít.

Jsem na pracáku a chci začít podnikat

Základní rady jsou samozřejmě stejné jako při zahájení podnikání u rodičovské. Navíc spolu ale můžeme probrat , jak můžete využít toho, že jste právě teď na pracáku. Věděli jste, že si můžete jako uchazeč o práci nechat státem zaplatit rekvalifikační kurz podle vašeho výběru? Vždycky jste toužili učit jógu? Nebo vás láká práce chůvy nebo grafika? Využijte této možnosti!

Věděli jste, že lze zažádat o dotaci na rozjezd podnikání? Napíšete podnikatelský plán a žádost o dotaci a máte možnost dostat zajímavý příspěvek do svých podnikatelských začátků. Za ten můžete nakoupit například vybavení dílny nebo potřebný software.

LK (73) – orez

To jsem já. Takto v pohodě se v poradně cítím 🙂

Podnikám a potřebuji brigádníky

Vysvětlíme si, jaké jsou možnosti pracovně právního postavení vašich brigádníků. Jakou smlouvu s nimi uzavřít a jaké z toho pro vás vyplývají povinnosti. Jak se co daní a kolik vás to bude stát. Pro malé podnikatele jako nejsnazší a nejlevnější formu doporučuji uzavřít s brigádníky dohodu o provedení práce. Ve článku si můžete přečíst teorii o dohodě o provedení práce. V poradně vám pomůžu zorientovat se ve formulářích a vypočítat mzdu vašich budoucích zaměstnanců.

Podnikám a budu rodit

Kam mám co nahlásit a jak vyplnit? Budu mít nárok na mateřskou? Jak o státní dávky zažádat? A jak se porod, mateřská a rodičovská dovolená projeví v mém podnikání? To je natolik komplikované téma, že se mi do jednoho článku nevejde. Je mnoho variant. Když přijdete do poradny, probereme spolu právě tu vaši.

 

Pokud chcete některé z rodičovsko – podnikatelských témat probrat se mnou v PORADNĚ, honem se objednejte. Do prázdnin budou už jen dva termíny, tak ať se do nich vejdete. Nebojte se přijít i s jiným dotazem, ráda pro vás vyšťourám odpověď (protože mě to vážně baví) a budu mít téma na další článek 🙂

A nezapomeňte, že svoje děti můžete vzít s sebou. Chůvy v herně vám je ohlídají.

mumraj

Dveře do poradny. Rodinné centrum Mum s hernou pro děti je za rohem.

Lucie Krausová
Jsem ekonomka, účetní a podnikatelka. Baví mě kombinovat práci s čísly a pomoc druhým. Jsem autorka e-booku pro rodiče 4 možnosti přivýdělku při mateřské a rodičovské a pro začínající podnikatele Podnikám na paušál - podrobný průvodce prvními lety podnikání. Pokud Vás zajímá více o mně, více informací zjistíte zde >>

Tento článek vyjadřuje názor autorky, nejedná se o právně závazný dokument.